Lovely trigger - R. K. Lilley 📖


Każda historia ma swój początek i koniec. I choć nie zawsze chcemy rozstawać się z poznanymi bohaterami oraz ich historią, to moment pożegnania nieuchronnie się zbliża. Dzisiaj pomówimy o "Lovely trigger", czyli ostatnim tomie trylogii Tristan i Danika. Zapraszam!
Historia Tristana i Daniki w niczym nie przypomina słodkich romansów ze szczęśliwymi zakończeniami. W poprzednich tomach serii śledziłaś, jak dwoje młodych ludzi — bardzo niegrzecznego przystojniaka i poukładaną dziewczynę z żelaznymi zasadami — połączyło szalone, niebezpieczne i wyczerpujące uczucie. Ich związek był pełen dziwnych zwrotów, niedopowiedzeń, a towarzyszące mu napięcie okazało się nie do zniesienia. Ogromne uczucie nie mogło przezwyciężyć brutalnych konsekwencji błędów popełnionych w przeszłości. W końcu Tristan upadł. Nadzieja umarła i Danika musiała odejść.
Po dramacie, jaki przeżyła za sprawą ukochanego, dzień po dniu wychodziła z piekła. Starała się nie myśleć i nie wspominać. Upłynęło sześć długich lat i wydawało się, że rany zostały zabliźnione. I wtedy, trochę przez obowiązek, trochę wbrew sobie, spotkali się ponownie. Nim spojrzała na jego twarz, sądziła, że ich małżeństwo skończyło się bez powrotu. Wystarczyła jednak tylko chwila u boku Tristana, aby to wszystko, o czym Danika chciała ze wszystkich sił zapomnieć, wróciło i uderzyło ze zdwojoną siłą. Oboje wiedzieli, że nie mogą bez siebie żyć. Oboje rozumieli, że nie mogą być razem. Oboje rozpaczliwie zdawali sobie sprawę z tego, że aby wrócić do siebie, muszą się zdobyć na heroiczny wysiłek. Danika nie wie, czy chce zaufać jeszcze raz. Tristan zdaje sobie sprawę, że nigdy do końca nie uwolni się od demonów przeszłości.
Pierwszy tom był całkiem zwyczajny, nie dostarczył mi większych emocji, ani nie narobił ochoty na ciąg dalszy. Po drugi tom sięgnęłam głównie ze względu na fakt, że czekał na półce na swoją kolej, a ja postanowiłam pójść za ciosem i kontynuować historię bezpośrednio po skończeniu poprzedniej części. Tom drugi w odróżnieniu od poprzednika zaskoczył mnie, wciągnął i sprawił, że nie mogłam nie przeczytać zakończenia historii. "Lovely trigger" okazał się zdecydowanie najlepszym tomem trylogii i jednocześnie znakomitym zwieńczeniem tejże historii.

Dla zasady wspomnę, iż znajomość dwóch poprzednich części jest niezbędna do lektury "Lovely trigger" :)

Nieodzowny etap, który wręcz uwielbiam w każdej serii opartej o romans, to etap rozstania. Kiedy bohaterowie są z daleka od siebie, cierpią katusze, a także uświadamiają sobie co utracili. W wykonaniu Tristana i Daniki etap ten trwał nadzwyczaj długo, jednakże był pełen refleksji, trudnych decyzji, poznawania siebie oraz szukania wybaczenia. W szczególności perspektywa Tristana dostarczała mi dużo emocji oraz interesujących faktów z jego życia. Autorka podjęła się trudnego zadania rozpisania tak znaczącej przerwy w związku obojga bohaterów i z przyjemnością mogę przyznać, że podołała. Nie tylko udało jej się utrzymać moje zainteresowanie na stałym poziomie, lecz także sprawić, że z przyjemnością śledziłam kolejne wydarzenia.

Dlaczego "Lovely trigger" uznaję za najlepszy tom trylogii? Ponieważ jest on najpełniejszy pod każdym kątem. Czy to uczuć i emocji, czy wydarzeń, tajemnic, czy chociażby kreacji bohaterów. Wszystko się ze sobą zgrywa tworząc spójną i satysfakcjonującą czytelnika całość. Mamy tu również do czynienia z niełatwym wątkiem wybaczania drugiej osobie oraz sobie samemu. To zwieńczenie pełnej bólu, straty oraz cierpienia historii doskonale ilustruje, że w życiu nie zawsze jest kolorowo, a najważniejsze to podnosić się po porażkach i kierować się dalej przed siebie.

"Lovely trigger" to książka, która po części złamie wam serce, da nadzieję na lepsze jutro, doda sił w codziennej walce z przeciwnościami losu, wskaże wartości, o których często zapominamy na co dzień, a które mają ogromne znaczenie. To opowieść, która was wciągnie, wywoła łzy, uśmiech oraz wzruszenie. Nie wyobrażam sobie lepszego zakończenia historii Tristana i Daniki!

A co z Frankie? Ma tutaj swój udział, jednak nadal mocno trzymam kciuki za jej własną serię!

*´¯`*.¸¸.*´¯`*   *´¯`*.¸¸.*´¯`*

 Bad things / Rock bottom / Lovely trigger

Dziękuję!

1 komentarz:

  1. Nie znam tej trylogii, ale tak zachęcająco piszesz o tej części, że koniecznie muszę poznać całą historię. 😊

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 Książkowa Pasja , Blogger