#80 Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana, Twój rok z bullet bookiem 📖

listopada 14, 2017


Ostatnimi czasy coraz popularniejsze staje się prowadzenie Bullet Journala. Moda zagraniczna w końcu dotarła i do nas, ogarniając "szałem" coraz to więcej osób. Jednak nie każdy ma zdolności graficzne lub wyobraźnię by samemu stworzyć coś kreatywnego. W tym przypadku na przeciw wyszło wydawnictwo Insignis z dwoma swoimi tytułami - "Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana" oraz "Twój rok z bullet bookiem". Jeśli prowadzicie BJ lub robicie do tego pierwsze podejście, to zapraszam na krótką recenzję obu tytułów. :)

Zacznijmy może od wytłumaczenia czym jest sam Bullet Journal. Zeszyt, bądź dziennik, najczęściej w kropki, czasami w linię lub kratkę - to podstawa. Co znajduje się w środku? Co tylko sobie zamarzysz! Rozwińmy tą myśl. Z założenia Bullet Journal to twój kalendarz, notatnik, planer, pamiętnik. Wszystko co się w nim znajdzie jest podyktowane tylko i wyłącznie przez Ciebie. Możesz stworzyć kalendarz miesięczny, habit tracker, czyli tabelkę postępów nawyków, a nawet listę zadań na dany dzień. Nie masz żadnych ograniczeń, poza formatem kartki i własną wyobraźnią. Dla jednych właśnie to daje swobodę, a innym sprawia problem. Bowiem nie wszyscy mają talent do kaligrafowania, rysowania lub ozdabiania, a czasami po prostu nie wiedzą, jak zacząć.

"Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana" to tytuł dla osób, które nie są jeszcze do końca pewne czy są w stanie prowadzić własny BJ od podstaw. Książka ta wyciąga pomocną dłoń i oferuje siebie jako twój Bullet Book, nowocześnie skonstruowany notatnik. Przygotowane strony musisz tylko wypełnić, a ułożona graficznie szata poprowadzi Cię w dobrym kierunku. Planer miesięczny, skarbonka, śledzenie nawyków, plany sięgające dalej w przyszłość oraz zwyczajne cele do zrealizowania - to wszystko bez problemu ułożysz w BB.

"Twój rok z bullet bookiem" to już trochę innego rodzaju książka. Zdecydowanie jest to tytuł dla osób, które albo zaczynają prowadzić BJ lub już to robią, ale szukają inspiracji. Znakomita książka, podzielona na rozdziały, zawierająca od groma porad, wzorców i drobiazgów, które sprawią, że twoje BuJo staie się nienaganne, eleganckie i przejrzyste. Znajdziesz tu nie tylko pomysły na miesięczny kalendarz, tygodniowy lub planner dnia, ale także czcionki, rysunki, ozdoby, a nawet sposoby na naukę języków obcych! To i wiele, wiele innych elementów pozwoli Ci uwolnić swoją wyobraźnię i dać jej działać na własną rękę.

Na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć moje Bullet Booki i jeden Journal. Jakiś czas temu rzuciłam sobie wyzwanie, aby być bardziej kreatywną i od tamtej pory próbuję swoich sił w prowadzeniu BuJo - to ten w lewym górnym rogu. Po prawej stronie u góry znajduje się "Twój rok z bullet bookiem", z którego czerpię mnóstwo inspiracji, między innymi przedstawienie graficzne tygodnia, które widzicie w moim BJ. Na samym dole natomiast leży "Bullet Book" otwarty na przykładowej stronie - w tym przypadku mamy opis realizowania zadań i ich zapisu.

Prowadzenie własnego dziennika, w którym można umieścić dowolną notatkę uwalnia od schematów i zamkniętych kalendarzy. Pozwala on na nowo odkryć własne zdolności, zapanować nad swoim czasem oraz ulepszyć organizację. Według mnie jest to znakomita forma wyrażania siebie i planowania. Zachęcam do podjęcia się wyzwania i spróbowania swoich sił :)
Za możliwość przeczytania i używania książek dziękuję

Przeczytaj również

3 komentarzy

 1. Wygląda bardzo ciekawie i musi być pomocne w prowadzeniu, ale ja nie jestem poukładana i to zdecydowanie nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam i "Twój rok..." strasznie mi się podoba i założyłam już swój notatnik :D
  Zostaję na dłużej!
  Pozdrawiam ciepło :)
  Kasia z niekulturalnie.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mam zdolności plastycznych a fajnie byłoby prowadzić taki dziennik :) naprawdę fajne rozwiązanie i będę musiała je wypróbować :)

  OdpowiedzUsuń

Press

zBLOGowani.pl

Google+ Followers

Wszystkie zdjęcia oraz teksty są autorstwa @ksiazkowapasja. Zakaz kopiowania. Obsługiwane przez usługę Blogger.